Technické info

Ako lakovať lexan s farbami ABSIMA?

Vlastnosti

Vysoko krycia, palivu odolná farba na nelakované polykarbonátové karosérie farba zostáva po zaschnutí elastická, a preto sa neštiepi ani nedrolí ako bežná farba je možná extrémne krátka doba schnuti.  Dlhotrvajúca autenticita zvolenej farby . Množstvo rôznych farieb dáva voľnosť vašej kreativite .
Obsah plechovky 150 ml
Tip: Karosérie natierajte vždy zvnútra. Pre brilantný výsledok prelakujte neónové farby a efektové farby bielou.

Inštrukcie

Korpus vystrihneme a orezané okraje obrúsime. Mnohé karosérie majú na vonkajšej strane priehľadnú ochrannú fóliu. Túto ochrannú fóliu odstráňte až po zaschnutí farby! Všetky oblasti, ktoré sa nemajú natierať, zamaskujte maskovacou fóliou alebo maskovacou páskou. Najprv namaľujte tmavé farby, potom svetlé, aby sa tmavé farby nepresávali cez tie svetlé. Pred lakovaním vždy skontrolujte, či sú povrchy suché a bez mastnoty a prachu!


Pre najlepšie výsledky postupujte takto

Pred použitím nádobu silne pretrepte asi 2 minúty. Miešacia guľa vo vnútri spreja môže rozprúdiť usadené častice a premiešať obsah. Striekajte zo vzdialenosti cca 20 až 30 cm. Počas striekania posúvajte plechovku rovnomerne cez okraj (uistite sa, že máte vhodný povrch!). Krytie farieb Absima sa líši od farby k farbe. Nastriekajte vždy len veľmi tenkú vrstvu, aby ste zabránili krvácaniu farby. Konečný výsledok sa dosiahne po minimálne 2 až 3 vrstvách. Pred nanesením ďalšej vrstvy počkajte asi 5 minút. Nikdy nestriekajte len jednu silnú vrstvu! Pred odstránením maskovacej fólie/pásky a nanesením ďalšej vrstvy nechajte farbu zaschnúť 5 minút. Po použití otočte plechovku hore dnom a striekajte 2 sekundy, aby sa z trysky rozprašovača vyčistili zvyšky farby.


Farbenie okien
 
Na farbenie skiel môžete použiť farbu v spreji Smoke (položka č. 3500020). Pred lakovaním okien nechajte celé nalakované telo 10 minút zaschnúť. Transparentnú farbu nastriekajte na karosériu zo vzdialenosti cca 30 až 40 cm. Dbajte na to, aby ste naniesli len veľmi tenkú vrstvu farby, pretože behanie po oknách môže ľahko pokaziť celkový vzhľad inak pekne nalakovanej karosérie!
 
Špeciálne info pre žiarivé farby
 
Fluorescenčné farby zrejme nekryjú tak dobre ako bežné farby. Pri striekaní je nevyhnutné dbať na to, aby sa nanášali len veľmi slabé vrstvy. Vždy spracovávajte pri teplotách nad 15°C. Striekajte zo vzdialenosti +/-15/20 cm. Nechajte farbu zaschnúť 30 minút a fluorescenčnú farbu podložte bielou farbou (č. položky 3500001). Len tak sa dosiahne požadovaný fluorescenčný efekt!
 
Špeciálne pokyny pre trblietky a metalické farby
 
Tieto farby nekryjú (glitre) alebo nekryjú dobre (metalické)! Trblietavé farby sú štruktúrované tak, že sa musia najskôr nastriekať na karosériu. Pri týchto farbách je obzvlášť dôležité zabezpečiť, aby sa nanášali len veľmi tenké vrstvy! Tieto farby sú len efektné častice, ktoré sa nastriekajú na telo. Nechajte nanesené trblietky zaschnúť asi 10 minút a potom ich zakryte základnou farbou podľa vášho výberu (TIP: metalické farby je možné jednoducho prekryť rovnakým štandardným odtieňom).
 
Poznámka pre farby Ice/Candy
 
Tieto farby nekryjú dobre. Účinok cukroviniek/ľadu závisí od toho, ako starostlivo dodržiavate pokyny! Odporúčaná pracovná teplota: +/- 20°C. Nastriekajte veľmi tenké, rovnomerné vrstvy (+/-15 cm) na telo s odstupom asi 2 minút, aby ste dosiahli čo najlepší výsledok. Nechajte aplikovaný Ice/Candylack zaschnúť asi 10 minút a potom ho pokryte základnou farbou podľa vášho výberu (TIP: použite svetlú základnú farbu pre svetlejšie konečné výsledky, použite tmavšiu základnú farbu pre tmavšie konečné výsledky).
 
Upozornenie: plechovky od farieb sú nebezpečný tovar. Čo znamená písmeno C na batérii? 

Špecifikácia hodnoty C pre batérie udáva vzťah medzi kapacitou a odolnosťou LiPo batérie. Takto sa dá vypočítať maximálny vybíjací prúd, teda maximálna zaťažiteľnosť LiPo batérie. To je dôležité pre výber vhodnej batérie pre konkrétny motor. Pretože batéria musí dodávať prúd (vybíjací prúd), ktorý sa udáva v ampéroch (A), ktorý môže motor spotrebovať najviac. Treba tiež spomenúť, že regulátor otáčok si musí poradiť aj s maximálnym prúdom motora. Vzorec pre výpočet je kapacita (mAh) batérie krát hodnota C batérie vydelená 1000. To dáva maximálny prúd (vybíjací prúd) v ampéroch (A).

20C -> Pri LiPo batérii 3000 mAh s 20C je max.vybíjací prúd 60A. 


Motor Brushed vs Brushless

Väčšina RC áut základnej úrovne sa dodáva s kartáčovaným /uhlíkovým/ elektromotorom, ale drahšie modely sú dodávané s účinnejšími a výkonnejšími bezkomutátorovými /bezuhlíkovými/ motormi.

Spravidla môžete predpokladať, že Brushless motor ponúkne vyššiu úroveň výkonu – najmä s LiPo batériou. 

Bezuhlíkový motor nemá žiadne kefy ani iné posuvné kontakty. Vďaka tomu tieto motory dosahujú vyšší krútiaci moment a navyše tým, že nedochádza k treniu a majú vyššiu účinnosť. To znamená, že motor má väčší výkon.

Pri uhlíkových motoroch, kde sú kefy (uhlíky), ktoré sa otierajú o rotor na prenos prúdu, prichádza k vysokým stratám výkonu a opotrebovaniu v dôsledku trenia s veľkým teplom. To tiež obmedzuje maximálnu rýchlosť a môže dôjsť aj k takzvanému požiaru kefiek (odletujúce iskry), ktorý môže narušiť ostatné elektrické komponenty.